Ružomberské divadlo RosaThea

Ružomberské divadlo RosaThea vzniklo v Ružomberku v roku 2011. Od počiatkov divadla bolo dramaturgickým zámerom inscenovať diela súčasných domácich a zahraničných dramatikov. Výberom tém reflektuje dobu, v ktorej žijeme a nastavuje tak zrkadlo dnešnej spoločnosti ako aj nám samím. Práve preto sú uvádzané tituly dobre komunikátívne zvlášť s mladšou generáciou divákov.

Od svojho vzniku má RosaThea ambíciu stať sa východiskom pre dobre fungujúcu, stabilnú a aktívnu ružomberskú divadelnú scénu. Od roku 2020 sídli v priestoroch Divadelného štúdia RosArt, Podhora 18, Ružomberok.

Zriaďovateľom divadla je Občianske združenie RosArt, ktoré vzniklo so zámerom rozvíjať a podporovať kultúru a umenie v Ružomberku a regióne Liptov.

Náš tím

zozname členov divadla nájdete všetky mená a tváre, ktoré tvorili a tvoria tvorivý tím počas celej doby existencie Ružomberského divadla RosaThea.

Program

Informácie o pripravovaných podujatiach.

Zrealizované inscenácie

Žiadna geopolitika ako by sa mohlo zdať, ale divadelná inscenácia vystavaná z desiatich scén, ktoré spája snaha zotrieť demarkačné čiary medzi svetmi mužov a žien - manželov, partnerov, rodičov, ich detí, súrodencov, priateľov...

Komédia na motívy hry francúzskeho dramatika Floriana Zellera: Lož, o dvoch manželských pároch, prináša množstvo pochybností v snahe odhaliť pravdu.

V poradí ôsma inscenácia Ružomberského divadla RosaThea uvedená po prvýkrát v Divadlenom štúdiu RosArt. (Podhora 18 / Ružomberok). Politická satira zo súčasnosti rumunskej autorky Gianini Cărbunariu je premiérou hry na slovenskom javisku.

V poradí siedma inscenácia Ružomberského divadla RosaThea - hra britského dramatika Patricka Marbera - Bližšie od teba - je jej premiérou na slovenskom neprofesionálnom javisku.

V poradí šiesta inscenácia Ružomberského divadla RosaThea, ktorá zožala mnoho súťažných úspechov - hra faerského dramatika Joanesa Nielsena - Jestvuje krajina menom víkend?. Išlo o premiéru hry v kontinentálnej Európe.

Inscenácia nemeckého dramatika Rolanda Schimmelpfenniga uvedená v divadelnej sezóne 2016/2017 z prostredia medzinárodného korporátu bola jej premiérou na slovenskom neprofesionálnom javisku.

Divadelná hra o súčasných tridsiatnikoch, ktorí si hľadajú svoje „miesto na slnku“ od slovenského autorského tandemu Zuza Ferenczová & Anton Medowits.

Divadelná hra od mladého slovenského autora Lukáša Brutovského z prostredia talentovej šou predstavuje panoptikum osôb a osôbok, ktoré si hľadajú svoje miesto "na slnku".

Téme partnerstva a rodičovstva sa venovala inscenácia Babyboom podľa dramatickej predlohy slovenskej dramtičky a scenáristky Zuzy Ferenczovej.

Prvá inscenácia Ružomberského divadla RosaThea podľa predlohy polského dramtika Krzysztofa Choinskeho: Mária, Alžbeta, Margaréta.

Buďte v obraze!

Registráciou v našom mailingliste získať pravidelné info o podujatiach OZ RosArt. Svoju registráciu môžeš samozrejme neskôr kedykoľvek zrušiť.

Zisti viac...

2 % pre RosArt - staň sa aj Ty sponzorom!
Pomôž nám rozvíjať ďalej naše komunitné aktivity v oblasti kultúry a umenia v meste Ružomberok a regióne Liptov.

Mesto Ružomberok

SuperZoo

AveStav

Inštitút RK

Ružomberský hlas

Inteligentné riešenia pre Váš web - Webdizajn, internetové stránky, elektronický obchod, webové aplikácie

Fair Development

Kontaktujte nás

Telefón: +421 911 316 096

E-mail: info@oz-rosart.sk

Sledujte nás

Podporte nás

Aj vy môžete pomôcť v rozvoji kultúry a umenia v Ružomberku a na Liptove. Venujte nám 2 % z vašich daní. Ďakujeme.

Zistite viac

O nás

OZ RosArt vzniklo s cieľom prispieť k rozvoju amatérskej ako aj profesionálnej umeleckej tvorby v meste Ružomberok a regióne Liptov, organizovať a podporovať aktivity tohto zamerania.

OZ RosArt, všetky práva vyhradené - info@oz-rosart.sk - www.oz-rosart.sk - webdesign INTELI.SK - mapa stránky